ژوئن 4, 2020

فراخوان طراحی مبلمان شهری

فراخوان طراحی مبلمان شهری تاپانزدهم اردیبهشت ماه تمدید شد

اطلاعیه :

یک شرکت معتبر تولیدی بازرگانی برای ارائه خدماتی به دارندگان موتور سیکلت در صدد ساخت جایگاهی مناسب جهت بازدید و کنترل موتور سیکلت میباشد. بدین منظور برای دریافت ایدههای خلاقانه دانشجویان و فارغ التحصیلان و سایر علاقندان به طراحی اقدام به برگزاری یک مسابقه در سطح دانشگاهها و مراکز آموزشی در سراسر کشور نموده است. این سازه باید به گونه ای طراحی شود که کلیه تجهیزات و لوازم , جهت بازدید و کنترل موتور سیکلت در فضای سرپوشیده قرار گیرد , و موارد زیر در آن لحاظ گردد : 1- محل قرار گیری موتور سیکلت 2- محل استقرار متصدی امر فروش , بازدید و کنترل تا در کمترین زمان و با سرعتی مناسب پاسخگوی نیازهای مراجعه کننده باشد .

 جزییات طرح:

1- کیوسک همسان زنجیره ای لوازم و خدمات موتور سیکلت 2- دارای ویترین با دکور 3- دسترسی مسطح و دسترسی با اختلاف سطح (از دو طرف) 4- مساحت جایگاه حداکثر 6 متر مربع باشد (مساحت کمتر به عنوان یک امتیاز ویژه محسوب خواهد شد ) 5- ارتفاع جایگاه حداکثر 3 متر 6- در طرح , جایگاهی برای استقرار موتورسیکلت , استقرار یک نفر پرسنل , قفسه برای ابزار آلات و سایر وسایل مورد نیاز و محل استقرار کامپیوتر در نظر گرفته شود . 7- توجه به ساختار ظاهری کیوسک به عنوان یک عنصر شاخص مبلمان شهری در فضای باز مانند پمپ بنزین , ایستگاههای بین راهی و سایر فضاهای مشابه 8- با توجه به امکان گسترش خدمات به سایر کشورها شایسته است این رویکرد در طراحی فضای مذکور مد نظر قرار گیرد . 9- طراح در انتخاب متریال باید به جنبه های اقتصادی , زیست محیطی و قابلیت جابجایی کیوسک توجه فرمایید .

 شرایط فراخوان

– ثبـت نـام و ارسـال آثـار از طریق درگاه اینتـرنتی فـراخوان صورت می پـذیـرد – شرکت برای عموم دانشجوایان و فارغ التحصیلان و علاقمندان به طراحی آزاد است .

– مهلت ارسال آثار 94/2/15

– انتخاب و اعلام نتایج 94/2/31

– مدارک مسترد نمی گردد

– برگزار کننده مسابقه حق تصرف طرح اجرایی از بین 3 طرح برگزیده یا ترکیبی از آنها را برای خود محفوظ می داند .

Nafare1Nafare2Nafare3

 داوران
 فرهاد احمدی
عضو هیئت علمی دانشکده معماری و شهرسازی شهید بهشتی
حمیدرضا اصفهانی
كارشناس ارشد طراحي صنعتي سابقه تدريس در دانشگاههاي: دانشگاه هنر اسلامی تبریز / دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز / دانشگاه آزاد شهرری / جهاد دانشگاهی دانشگاه هنر تهران
سيد رضا حسيني لاهيجي
كارشناس ارشد طراحي صنعتي از دانشگاه تهران سابقه تدريس در دانشگاههاي : آزاد / تهران / الزهرا / هنر و دانشگاه مشهد طراح و مشاور امور زيباسازي شهري برنامه ريزي و تدوين موضوعات مبلمان شهري براي شهر تهران و نگارش كتاب عضو شوراي هيئت علمي مبلمان شهري سازمان زيباسازي

کلمات کلیدی

مطالب مرتبط