جولای 3, 2020

مدیر دوسالانه معماری ونیز 2016 معرفی شد

مدیر دوسالانه معماری ونیز 2016 معرفی شد

هیئت برگزاری بیینال (دوسالانه) ونیز،آلخاندرو آراونا معمار اهل شیلی و عضو داوری جایزه پریتزکر را به‌عنوان مدیریت پانزدهمین نمایشگاه دوسالانه معماری ونیز معرفی کرد. بر اساس خبری که آرک‌ دیلی رسانه تخصصی معماری در این خصوص منتشر کرده، پانزدهمین دوره این دوسالانه در مرکز منطقه ونتوی ایتالیا، ونیز، از 28 مه تا 27 نوامبر 2016 برگزار خواهد شد.

پائولو باراتا رئیس دوسالانه معماری ونیز معتقد است؛ پس از تجربه مهم گسترش دوسالانه توسط رم کولهاوس، تصمیم ما بر این است که دوسالانه ونیز را با جدیت دنبال کنیم؛ چراکه این رویداد فرصتی برای گردهمایی معماران است و به کاوش در مرزهای جدید معماری، همچنین بر سرزندگی معماری تأکید دارد و نشان می‌دهد معماران چگونه پاسخ‌های خاص برای نیازهای ویژه اتخاذ کرده‌اند.

باراتا همچنین عنوان می‌کند؛ این دوسالانه در نظر دارد تا بار دیگر به گسست میان معماری و جامعه شهری، که در دهه‌های اخیر تنها از دید معماری بدان نگریسته شده و هنوز هم برای نهادهای تصمیم‌گیرنده و افکار عمومی غیرضروری به شمار می‌آید، واکنش نشان دهد.

رئیس دوسالانه معماری ونیز در خصوص انتخاب آراونا نیز می‌گوید: “به نظر ما، در میان معماران نسل جدید، آلخاندرو آراوانا کسی است که بهترین توصیف از این واقعیت را داشته و نیروی حیات آن را نمایش داده است”.

گفتنی است؛ آراوانا یکی از بنیان‌گذاران گروه معماری ELEMENTAL در سانتیاگو  است.

کلمات کلیدی

مطالب مرتبط