آگوست 8, 2020

مسابقه ی طراحی معماری بین المللی دانشجویی UIA-HYP

مسابقه ی طراحی معماری بین المللی دانشجویی UIA-HYP

عنوان : تغییر و دگرگونی در معماری
موضوع : تغییر و دگرگونی : معماری سنتی و مدرنیسم را در یک کانسپت واحد و متنوع جای دهید.
داور : معمار Meinhard von Gerkan
آخرین مهلت ثبت نام : 30 ژوئن، 2015
آخرین مهلت ارسال آثار : 31 آگوست، 2015

توضیح مسابقه :
دگرگونی در معماری باید پاسخگو شرایط مکان و فضا ی خودش باشد . آنچه که اهمیت دارد ارتباط بین معماری و شهر، و ارتباط بین معماری و محیط زیست طبیعی است. اهداف مسابقه، کاوش در محیط زیست و پیدا کرن ایده های پایدار در عصر اطلاعات، و تلفیق ایده های خلاقانه در کانسپت های طراحی با مهارت های اولیه موثر دانشجویان که از سیستم آموزشی معماری فرا گرفته اند را، جهت ساخت فضایی برای بشر در شهر های کوچک و روستاها، می باشد. این مسابقه از شرکت کنندگان می خواهد تا به طور دقیق همراهان خود را انتخاب کنند و تاثیرات تاریخ معماری را بررسی کنند، نیاز های پیچیده ی معماری و محیط زیست را مورد مطالعه قرار دهند، به اتفاقات و مراسم رایج در هر منطقه توجه کنند، و فضاهای معماری و شهر پایداری را شکل دهند.

زمینه مسابقه :
مسابقه ی طراحی معماری بین المللی دانشجویی UIA-HYP سال 2015 ، در کشور چین با پشتیبانی UIA ( اتحادیه بین المللی معماران )  برگزار می شود. این مسابقه فرصتی است برای دانشجویان معمار دنیا تا با موضوع دگرگونی در معماری درگیر شوند . اعضای داوران شامل معماران راهنما، مدیران و رئیسان دانشگاه های برتر دنیا هستند. این مسابقه با موضوعی چالش برانگیز، داورانی با اعتبار به عنوان متخصصین را گمارده و بزرگ ترین مسابقه بین دانشجویان در چین خواهد بود و وجهه جهانی آن برای سال های آینده رشد خواهد کرد.

موضوع مسابقه :
تغییر و دگرگونی : معماری سنتی و مدرنیسم را در یک کانسپت واحد و متنوع جای دهید.
ما چگونه معماری را خلق کنیم تا دگرگونی را در یک محیط  فراتر از یک حس ایجاد کند؟ هنگام طراحی فرم ها و فضا ها، چه قوانینی هستند که بر اساس محیط و شرایط جغرافی و معماری سنتی و مدرن مشخص می شوند؟ گونه شناختی چه تاثیری بر وحدت فضا ها دارد؟
معماری یک فرم تابع ارزش های اجتماعی، است. این مسابقه توسط معمار Meinhard von Gerkan مطرح شده و اساسی ترین چالش معماری و جامعه را بیان می کند. از شرکت کنندگان انتظار می رود تا فرمی را بر اساس تجارب خود راجع به عملکرد و کارایی ساختمان های محوطه دانشگاهی بکشند و یک پردیس دانشگاهی معماری را با دیدی رو به آینده طراحی کنند. پروژه های شرکت کنندگان باید از علم روز تاثیر گرفته باشند و به شیوه ای امروزی و معاصر در فرهنگ محلی با کانسپت خاص، قرار گیرند و هم چنین به شرایط اقلیمی، تپوگرافی و لند اسکیپ توجه کنند. شرکت کنندگان می توانند به پیشنهاد داور مسابقه، Meinhard von Gerkan، به میل خود طرحشان را در زمینی فرضی در قسمت های شمالی یا جنوبی چین قرار دهند یا سایتی را به انتخاب خودشان در نظر بگیرند.
در این مسابقه معماری موضوع های ” اتخاذ یک الگو ی مدرن، فرهنگ موجود در کالبد ساختمان، تنوع در عین وحدت” نقش اساسی را دارند. پروژه به دنبال طراحی ساختمانی های-تک با تمام امکانات تکنولوژی امروزی نیست بلکه مسئله مهم وجود کالبدی محلی که ریشه در فرهنگ هر منطقه دارد و عوامل آن به شرایط اقلیمی مرتبط ست، می باشد و باید نکته اصلی در شروع آنالیزهای شرکت کنندگان قرار گیرد.

روند ثبت نام :

  1. این مسابقه در سطح جهانی و به صورت آزاد برای تمام دانشجویان معماری می باشد. تمام دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های معتبر ( همچنین فارغ التحصیلان و داوطلبان PHD ) می توانند به صورت تکی و یا تیمی ( بیش تر از 4 نفر نباشند و مشاوران بیش تر از 2 نفر نشوند ) شرکت کنند.
  2. در صورت لزوم با مدیر تیم تماس گرفته خواهد شد. ( اگر دانشجویان به صورت تیمی شرکت کرده باشند)
  3. وارد این سایت شوید : http://hypcup2015.uedmagazine.net/?r=site&en=1

بر روی “Online Registration” کلیک کنید تا فرم ثبت نام را به صورت آنلاین پر کنید. شرکت کنندگان یک شماره سریال دریافت خواهند کرد ( در نگهداری این شماره دقت کنید. به هر شرکت کننده یا تیم یک سریال تعلق می گیرد) ثبت نام در تاریخ 30 ژوئن 2015 به پایان می رسد. ثبت نام رایگان می باشد.

  1. لطفاً فایل های کامپیوتری پروژه و اطلاعاتتان را تا قبل از موعد به این ایمیل بفرستید : uedcompetition@163.com

فایل های پرینت شده پذیرفته نمی شود. خود مسئولان در زمان تعیین شده اطلاعات را پرینت کرده و به نمایش می گذارند.

  1. داور نفر اول اعلام شده را ملاقات خوهد کرد.
  2. اسامی برندگان در ماه سپتامبر 2015 اعلام خواهد شد. در دسامبر 2015 و کار برندگان به نمایش در می آید. مراسمی برای اهدا جوایز در اوایل سال آینده برگزار خواهد شد.
  3. به سوالات شما در رابطه با این مسابقه از طریق این ایمیل رسیدگی می شود : uedcompetition@163.com
  4. برنامه تاریخ ها :

شروع ثبت نام : 16 ژانویه 2015 (25 دی ماه 1393)
پایان ثبت نام : 30 ژوئن 2015 (9 تیر ماه 1394)
آخرین مهلت ارسال آثار : 31 آگوست 2015 (9 شهریور ماه 1394)
جلسه داوران : سپتامبر 2015 (مهر ماه 1394)
اعلام نتایج : سپتامبر  2015 (مهر ماه 1394)
مراسم جوایز : مارچ 2015

هر شرکت کننده و تیم موظف است شرایط و قوانین مسابقه را رعایت کند.
وجود نوشته و یا عکس مربوط به نام شرکت کننده و یا اعضای تیم در نسخه کامپیوتری فایل ها، منجر به خذف آن ها از مسابقه خواهد شد.
هر مطلبی پذیرفته می شود حتی با ذکر اسم نویسنده ی متن، با حق انتشاری که از جانب سازمان و پشتیبان مسابقه تصویب شده است.
شرکت کنندگانی که در مسابقات دیگری هم ثبت نام کرده اند و یا طرح و ایده آن ها به کار های دیگری مشابهت داشته باشد ، از مسابقه حذف می شوند.
شرکت کنندگانی که با اعضا داوران در طول مسابقه در رابطه با این موضوع تماس بگیرند، از مسابقه حذف می شوند.

جوایز :
نفر اول ( 1 تیم )
مدرک ، 15،000 دلار

نفر دوم ( 3 تیم )
مدرک،5،000 دلار

نفر سوم ( 8 تیم )
مدرک، 1،700 دلار

نشان تقدیر ( 20 تیم )
مدرک ، اشتراک رایگان در مجله UED

 

 

 

 

 

منبع:arel.ir

کلمات کلیدی