اکتبر 25, 2020

معماری موزه Spiralling برای ساعت ساز سوئیسی توسط گروه بیگ

معماری موزه Spiralling برای ساعت ساز سوئیسی توسط گروه بیگ

تولید کننده ساعت معروف سوئیسی به نام Audemars Piguet گروه بیگ را به عنوان طراحان برای گسترش مقر خود در نزدیکی شهر Le Chenit انتخاب کردند

گروه معماری : گروه معماری BIG

موقعیت : در مسیر فرانسه به سوئیس
مدیر پروژه : Daniel Sundlin
همکار علمی : HG Merz و Muller Illien
کارفرما : Audemars Piguet
مساحت : 2400 متر مربع

طراحی شامل موزه با فضاهای گالری، کار و خوش آمد گویی است. طراحی غرفه های فزاینده شیشه ای جدا از هم با چشم انداز طبیعی توسط بیگ بازدید کننده را به سفر در تاریخ 139 ساله شرکت می برد. فرم فزاینده به عنوان یک پاسخ به نیاز برای برنامه ریزی گالری ها و کارگاه های آموزشی نامیده می شود ، و کارگاهای آموزشی مورد نیاز بکدیگر باید متصل باشند که شکل و فرم مارپیچی ساختمان اجازه می دهد که در مسیر هم قرار بگیرند و از لحاظ فیزیکی در کنار یکدیگر باشند.

ساختار سقف از ورق فولاد ، پوشیده شده از برنج ساخته شده است ، شکل موج دار اجازه ورود نور طبیعی به ساختمان و اجازه استراحت بر روی سقف را می دهد ، سقف های سبک وزن توسط دیوارهای شیشه ای که مسیر بازدید کننده از گالری را نیز کنترل می کند ، پشتیبانی می شود. علاوه بر موزه و غرفه ، ساختمان شامل یک مهمان خانه زیر زمینی با نمایش Vallée de Joux است.

 

بنا به گفته معمار  Bjarke Ingels گفت: “ساعت سازی مانند معماری ، هنر و علم گرفتن نیرو  از ماده بی جان با عملکرد مناسب  است. هنر ساعت سازی القای هنر فلزات ، مواد معدنی ، حرکت و اندازگیری است که در قالب زمان در زندگی ما نقش دارد. بر خلاف بسیاری از ماشین آلات صنعتی و ساختمانی که ارتباط بین بدن و ذهن قطع شده است ، ما تلاش کرده ایم فرم و عملکرد ، هندسه و عملکرد، فضا و ساختار ، داخل و خارج در یک همزیستی یکپارچه سازی کنیم. من همیشه معماری بی عیب و نقص سوئیس را تحسین می کنیم و مشکوکم ساختمان های سوئیس توسط ساعت سازان ساخته شده اند، ما در حال حاضر برای اکتشافات شگفت انگیز در تسلط و نورآوری در این پروژه برای بنیانگذارن اصلی خانواده Audemars و Piguet هستیم ”

کلمات کلیدی