جولای 27, 2021

اینستالیشن الونژی از زاها حدید؛ حفاظت از عابرین پیاده در برابر ساخت و ساز

اینستالیشن الونژی از زاها حدید؛ حفاظت از عابرین پیاده در برابر ساخت و ساز

همراه با انعکاس فرم سیال اولین ساختمان مسکونی اش در نیویورک، زاها حدید اینستالیشینی با نام الونژی (خوابیده) را بر مسیر پیاده روی پارک هایلاین نصب نموده است. این طرح که در قلب منطقه ی فرهنگی منهتن قرار دارد؛ برای محافظت از عابرین پیاده در برابر ساخت و ساز ساختمان مجاور در خیابان بیست و هشتم غربی ساخته شد که آن هم توسط زاها حدید طراحی شده است.

زاها حدید می گوید: “من همیشه مجذوب پارک هایلاین و امکانات آن برای شهر بوده ام. چندین سال پیش، من به بازدید از گالری های این منطقه می آمدم و در نظر می آوردم که ساخت و ساز در طول این مسیر چگونه خواهد بود. ساخت یک ساختمان در این مکان بسیار هیجان انگیز است.”

این اینستالیشن از پارچه ی نقره ای براق کشیده شده بر روی قاب فلزی منحنی ساخته شده است و مسیر عابر پیاده ای دراماتیک و تندیس گون با عرض 4.4 متر و طول 34 متر را ایجاد نموده است.

گاش گِرگ، معاون مدیر اجرایی پروژه می گوید: ” همکاری با خانم حدید استثنائی ست و ما از نصب این اینستالیشن که برای زیباسازی سیستم حفاظتی لازم برای ساخت و ساز طراحی شده، بسیار هیجان زده ایم. این اینستالیشن زیبا، همچون یک حرکت مدنی، روح نوآورانه و هنری چلسی غربی را نمایش می دهد.”

SFrances_150814_3177_A_55m

 

SFrances_150814_3051_A_55m

 

SFrances_150814_2904_105m

 

 

کلمات کلیدی

مطالب مرتبط