ژوئن 12, 2021

طراحی داخلی از گروه معماری CCA

طراحی داخلی از گروه معماری CCA
معمار: CCA
موقعیت بنا: پکن، چین
متراژ بنا: 2400 متر مربع
سال اتمام پروژه: 2015
تا به حال از دفاتر اداری درون برج ها دیدن کرده اید؟
وقتی وارد چنین فضایی می شودی با دفاتر کوچک و کم نوری مواجه می شوید که خسته کننده به نظر می آیند. این دفاتر ساده و کوچک به تمرکز کارمندان بر روی کار خود تأکید دارند، اما در ایجاد یک فضای مفرح، شاد و زیبا شکست خورده اند. در این دفاتر کار پیش می رود اما به صورت وحشتناکی بر روی شرایط روانی کارمندان تأثیرگذار است.   کمپانی CCA معتقد است که برای خلق یک مکان بهتر برای کار، تعبیه یک محیط سالم روانی با به کارگیری جزئیات ساده زندگی از ضرورت های یک محیط کاری است. 
فضای داخلی دفاتر این کمپانی نشان دهنده خالص ترین محل کار برای یک شرکت آینده نگر می باشد. استفاده از کالبدی سفید و  روشن با ترکیب رنگ سبز، آرامش و تحرک مثبت را در تمام فضاهای خصوصی و عمومی به حداکثر رسانده است. کیفیت اصلیطراحی داخلی این دفتر را نمی توان مشاهده کرد، بلکه باید تجربه نمود. ترکیب رنگ سفید و سبز تاثیر بصری زیادی بر روی محیط و دمای آن می گذارد.
یکی از فاکتورهای مهم کار تحرک جسمی و فکری کارمندان می باشد. این تحرک بالا تأثیر به سزایی بر روی عملکرد حرارتی فضا می گذارد. برای مقابله با این مشکل گروه معماری CCA آنالیزی بر روی بدن ورزشکاران و افراد پرتحرک انجام داده تا بهترین واکنش فضا بر روی افراد را بدست آورد. راه حل این مشکل تعبیه سیستم در هسته دفتر بوده تا با کاهش دما میزان بازیابی و عملکرد کارکنان را بهبود ببخشد. دلیلی که معماران این دفتر تأکید زیادی بر روی سیستم خنک کننده در این فضا داشته اند میزان افزایش بازدهی کار در فضا بوده است. افزایش دما باعث کاهش بازدهی مثبت کاری شده و هزینه ای منفی طولانی مدت در بر دارد. به همین دلیل استفاده از یک سیستم هوشمند که وضعیت دما را به صورت اتوماتیک کنترل کند ضروری است.
دفاتر فردی و خصوصی مانند یک روبان پویا به هم متصل شده اند. هر بخش از اتاق ها بر روی کاربر تمرکز داشته تا میزان آسایش فرد پشت میز نشین را افزایش دهد. پانل های شیشه ای از عایق های کنترل صدا بهره برده اند که بهترین فضا را در اختیار کارمندان ایجاد کند. طراحی نقطه های سفید رنگ بر روی شیشه برای حفظ تمرکز کارمندان تعبیه شده است تا رفت آمد کارفرمایان در راهروها مزاحمتی برای آنها به وجود نیاورد.
2
1
 3
∑÷ŒˆÕº-8
∑÷ŒˆÕº-1
∑÷ŒˆÕº-2
∑÷ŒˆÕº-3
∑÷ŒˆÕº-6
∑÷ŒˆÕº-7

کلمات کلیدی

مطالب مرتبط