سپتامبر 24, 2021

پروژه های انجام شده توسط گروه بیگ

پروژه های انجام شده توسط گروه بیگ :

گروه بیک در لیست مسابقه طراحی بیمارستان: طراحی فضای شهری Pier 6 از گروه معماری بیگ یک سازه مثلثی است که در شمال غربی پارک بروکلین قرار گرفته است.سطح بالایی این فضا به وسیله یک شیب 5.3 متری تشکیل شده که یک منظره ی فوق العاده را نسبت به پل بروکلین به وجود آورده، و یک فضای مناسب از خط آسمان منهتن به نمایش گذاشته است. با توجه به اتصال این فضا در مجاورت یک فضای سبز و در ترکیب با درختان، منظر شهری مناسبی را در کنار سواحل اطلس به وجود آورده است. سطح پله ای تراس به نرمی در تغییر اختلاف سطح این فضا تأثیر گذاشته است.

گروه بیک در لیست مسابقه طراحی بیمارستان: گروه معماری BIG، WHR، و Arup به همراه دو تیم دیگر در لیست مرحله دوم، از طراحی بزرگترین بیمارستان دانمارک قرار گرفتند.امکانی مانند: زمینی به مساحت 124000 متر مربع و برنامه ریزی NYT، برای ساخت این بیمارستان در شمال کپنهاگ در نظر گرفته شده است.با توجه به نظرات داوران،ایده های بزرگ، به همراه فضای سبز و بام سبز می تواند در روند کاری هر چه بهتر این بیمارستان به مفهوم واقعی کلمه کمک کند.

طرح بازسازی اسکله شیکاگو: معماری اسکله بندر شیکاگو،یکی از بزرگ ترین فضاهای افسانه ای این شهر به شمار می رود که دنیل برنهام،در طراحی منظر و شهرسازی خود آنرا به وجود آورده است.طرح وی شامل یک اسکله هم می شده است.این در حالی است که وقتی در گذشته، طرح وی به عنوان یک فضای عمومی توسط مردم استفاده می شده، فاقد فرم های بصری و فیزیکی بوده است.

سوپرکلین: منطقه سوپر کلین دارای وسعتی به اندازه نیم مایل که به منطقه شهری متصل شده است،به عنوان یکی از محدوده های قومی/شهری گوناگون که این محدوده از دانمارک را به چالش کشیده است.این پروژه به عنوان یکی از ایده های فراگیرکه تصویر آن  به عنوان یک نمایشگاه بزرگ بر اساس مجموعه ای از وسیله ها و آبجکت های جهانی از 60 ملت مختلف که از مردم مقیم همان منطقه هستند به دست آمده است.

مركز فرهنگي اسلامي آلباني: معماران بيگ برنده رقابت طراحي يك مركز فرهنگي در آلباني گشته اند. تيرانا، پايتخت اين كشور، تحت تحولي عظيم در شهرسازي است كه شامل بازسازي و نوسازي ساختمان هاي موجود، ساخت چندين بناي خصوصي و عمومي شهري و مفهوم سازي مجدد ميدان سندربرگ است. اين ميدان مهم، سايت مجتمع فرهنگي جديد شهر است كه از يك مسجد، يك مركز فرهنگ اسلامي و يك موزه تطابق مذهبي تشكيل شده است.

پروژه coco: یکی از کاراهای بی نظیر گروه بیگ ، برنده مسابقات معماری است.

دفتر معماری BIG و مرکز هنر کیمبل: در نزدیک شدن به فرایند طراحی برای مرکز هنر جدید کیمبل،دفتر معماری BIG ایده ی درخوری به منظور توسعه ی شهری پارک سیتی – میراث در حال ویران شهر – بنیان نهاد. آنها احساس می کنند فرم مرکز هنر جدید کیمبل در جایگاه انباشت این روایت های غنی ظهور یافت.

8 HOUSE/BIG: معماری 8 خانه به صورت یک مجموعه قایقی شکل 61000 متر مربع را پوشش داده و سه نوع متفاوت از ساختمان های مسکونی،خرده فروشی و دفاتر میباشد. این مرکز توسط خیابان فردریکس لند و پر هاپنر در سال 2006 سفارش داده شد.

عمارتی در جزیره Shelter از گروه بیگ: عمارت جزیره Shelter به ما این فرصت را می دهد تا ما را تحت تأثیر الهام ها،آرمان ها و سال ها طراحی خود قرار میدهد تا یک مکان فقط برای خودمان با توجه به بودجه مناسب داشته باشیم.این محل به ما این امکان را میدهد تا یک الهام به خصوص به مانند عمارت میس وندروهه در بارسلونا،رونچامپ لکوربوزیه،صندلی واسیلی اثر مارسل بوئرز داشته باشیم.

جزیره ی Zira از گروه بیگ (big): جزیره زیرا توسط گروه معماری BIG در دریای خزر و در خلیج باکو در کشور آذربایجان اجرا شده است. ویژگی های این طرح، برداشتی از خورشید، باد و آب است.این جزیره حدود ۱۰٫۸ میلیون مترمربع مساحت دارد. جزیره زیرا، شهری تفریحی است که شامل هفت قله می باشد. در این جزیره، میزان تبادل انرژی، صفر می باشد و مدلی بسیار سازگار با محیط زیست و همچنین الگوهای توسعه شهری است. این هفت قله، چشم اندازی است از معماری مناظر طبیعی اطراف جزیره .

معماری موزه LEGO : LEGO از اولین طرح LEGO House، طراحی شده توسط گروه معماری بیگ را پرده برداری کرد. با توجه به گزارش ها پیش بینی می شود این پروژه برای کسب عنوان “بهترین موزه تا کنون ” از خلاقیت سیستماتیک با مکعب های مدولار LEGO در طراحی بهره گرفته است تا حدود 250 هزار بازدید کننده در سال را جذب کند.معماری این بنا به دنبال ایجاد نقطه مشترک بین علاقه مندان و شهروندان billund با زادگاه بازی LEGO می باشند.

 آسمان خراش Telus: در قسمت جنوبی شهر کالگری به علت وجود برج های رفیع و تراکم کم خانه های مسکونی،این قسمت از شهر به عنوان نماد آمریکای شمالی معرفی شده است. آسمان خراش Telus یک مخلوط پر جنب و جوش از کار و زندگی در شریان های اصلی و فرعی خیابان های مرکز این است که به مانند یک رگ وریدی،تحرکت و جنب و جوش را در کالبد اصلی این شهر به وجود آورده است.این یرج به صورت یکپارچه طراحی شده و دگرگونی آن در روند کار به زندگی از پائین به بالا در حرکت سیر صعودی این برج تعریف شده است.

 معماری فرودگاه و بندرFGL: آغاز این پروژه از مبحث های سیاسی گرینلند(Greenland) در رابطه با نیاز یک فرودگاه بین المللی در منطقه NUUK و در شرف به روز شدن بندر صنعتی NUUK همراه بود.به دلایل­ کمبود یک سیستم هوا نوردی داخلی مؤثر و کارآمد،و تغییرات اجتناب ناپذیر آب و هوایی و رشد سریع پتانسیل های صنعتی بندر گرینلند در آینده،از نیازهای صنعتی و مبادلاتی این منطقه در آینده است.

طراحی برج Big Pin: از خصوصیت بارز چشم انداز آریزونا میتوان به آرام،جذاب و خشک بودن آن اشاره کرد.با این حال باران های موسمی و تشعشعات خورشیدی حاصل از طوفان شن به طور خشونت آمیزی آرامش این منطقه را به هم زده است.این سرزمین باز،گسترده و مسطح که توسط صخره های سخت و کوهستان آشفته شده که هر کدام به عنوان نقاط مرجع در این شهر حساب میشوند.

طراحی سالن ورزشی،کاری جدید از گروه BIG: طرح جدید شرکت معماری BIG از یک فضای چند منظوره تشکیل شده است که می تواند برای ورزش،مراسم فارق التحصیلی و رویدادهای اجتماعی مورد استفاده قرار گیرد.سالن جدید شامل یک فضای 1100 متر مربعی در عمق 5 متری زیر مدرسه قرار دارد که این حفره جهت حصول اطمینان از آب و هوای مناسب ، تأثیر کم محیطی در داخل و معماری با کیفیت بالا است.سالن این ساختمان از دیوارهای بتنی منحنی تشکیل شده و سقف چوبی هم بر اساس همین الگو از یک سری ورق های چوبی منحنی تشکیل شده است که به وسیله چسب چوب پوشش داده شده است.

عکس ها به ترتیب عنوان میباشد:

منبع: arel.ir

 

کلمات کلیدی

مطالب مرتبط